8Y-24.000MAHQ-T is available for purchase but is not normally stocked.
TXC CORPORATION
In Stock: 2 722
CTS-Frequency Controls
EPSON
EPSON
24 MHz ±30ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Y-24.000MAHQ-T
DigiKey Part Number
8Y-24.000MAHQ-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Y-24.000MAHQ-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)