8Z-24.000MAHE-T
DigiKey Part Number
887-8Z-24.000MAHE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Z-24.000MAHE-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8Z-24.000MAHE-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Z-24.000MAHE-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±30ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)