HFT5000-30/15-0-SP
DigiKey Part Number
HFT3015-400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFT5000-30/15-0-SP
Description
HEATSHRINK FABRIC 30/15MM BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fabric Heat Shrink 2 to 1 1.18" (30.0mm) x 1312.3' (400.0m)
Category
Length
1312.3' (400.0m)
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Diameter - Inner, Recovered
0.59" (15.0mm)
Series
Diameter - Inner, Supplied
1.18" (30.0mm)