HFT5000-30/15-0-SP
DigiKey Part Number
HFT3015-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFT5000-30/15-0-SP
Description
HEATSHRK FABRIC BLK 1=1M
Customer Reference
Detailed Description
Fabric Heat Shrink 2 to 1 1.18" (30.0mm) x 3.28' (1.00m)
Category
Length
3.28' (1.00m)
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Diameter - Inner, Recovered
0.59" (15.0mm)
Series
Diameter - Inner, Supplied
1.18" (30.0mm)