C4532X7S3A103K160KA
DigiKey Part Number
445-7871-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7871-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7871-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7S3A103K160KA
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7S 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7S 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532X7S3A103K160KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)