1812AC103KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43FR73A103KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM43FR73A103KVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM43FR73A103KVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812AC103KAT2A
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)