C1206C333J1GACTU
DigiKey Part Number
399-15111-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15111-1-ND - Cut Tape (CT)
399-15111-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C333J1GACTU
Description
CAP CER 0.033UF 100V C0GNP0 1206
Detailed Description
0.033 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C333J1GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)