C1206C333J1GACAUTO
DigiKey Part Number
399-15808-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15808-1-ND - Cut Tape (CT)
399-15808-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C333J1GACAUTO
Description
CAP CER 0.033UF 100V C0G 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C333J1GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)