TC124-JR-07100RL
DigiKey Part Number
13-TC124-JR-07100RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-TC124-JR-07100RLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-TC124-JR-07100RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC124-JR-07100RL
Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 0804
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Manufacturer
YAGEO
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Grade
Automotive
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
DDRAM, SDRAM
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
100
Package / Case
0804, Concave, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Number of Pins
8
Base Product Number
Power Per Element
62.5mW