CA0612KRX7R7BB473
DigiKey Part Number
13-CA0612KRX7R7BB473TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CA0612KRX7R7BB473CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CA0612KRX7R7BB473DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA0612KRX7R7BB473
Description
CAP ARRAY 0.047UF 16V X7R 0612
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047µF Isolated Capacitor 4 Array 16 V X7R 1206 (3216 Metric)
Category
Number of Capacitors
4
Manufacturer
YAGEO
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
0.047µF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
16 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)