Y17463K83000F0R
DigiKey Part Number
Y17463K83000F0R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y17463K83000F0R
Description
RES SMD 3.83K OHM 1% 0.6W J LEAD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.83 kOhms ±1% 0.6W Chip Resistor 3017 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Y17463K83000F0R Models
Category
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
3017 J-Lead
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)