AC03000002700JAC00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC03000002700JAC00 |
Description | RES 270 OHM 3W 5% AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 270 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AC03000002700JAC00 Models |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -40°C ~ 275°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm) |