VJ0603A121JXCAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 749
Datasheet
120 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603A121JXCAC
DigiKey Part Number
VJ0603A121JXCAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A121JXCAC
Description
CAP CER 120PF 200V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VJ0603A121JXCAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.036" (0.92mm)