CRCW120610M0FKEC
DigiKey Part Number
541-CRCW120610M0FKECTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW120610M0FKECCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW120610M0FKECDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120610M0FKEC
Description
D25/CRCW1206 100 10M 1% ET6 E3
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)