CMF5510K000BERE is Obsolete and no longer manufactured.
Vishay Dale
In Stock: 88
Datasheet
In Stock: 9 495
In Stock: 60
10 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5510K000BERE
DigiKey Part Number
CMF5510K000BERE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5510K000BERE
Description
RES 10K OHM 1/2W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5510K000BERE Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)