VSSR1603103JTF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 302
Datasheet
10k Ohm ±5% 100mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
VSSR1603103JTF
DigiKey Part Number
VSSR1603103JTF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VSSR1603103JTF
Description
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SSOP
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
16
Manufacturer
Vishay Dale Thin Film
Power Per Element
100mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Resistance (Ohms)
10k
Supplier Device Package
16-SSOP
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.193" L x 0.154" W (4.90mm x 3.91mm)
Number of Resistors
8
Height - Seated (Max)
0.069" (1.76mm)