VY2222M35Y5US6UV5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VY2222M35Y5US6UV5 |
Description | CAP CER 2200PF 440VAC Y5U |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VY2222M35Y5US6UV5 Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings X1, Y2 |
Series | Applications |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Radial, Disc |
Capacitance | Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |