AH-32.768KDWB-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 17 615
Datasheet
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 7 958
Datasheet
ECS Inc.
32.768 kHz ±20ppm Crystal 6pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
AH-32.768KDWB-T
DigiKey Part Number
AH-32.768KDWB-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AH-32.768KDWB-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Load Capacitance
6pF