TMR 12-4823WI
DigiKey Part Number
1951-TMR12-4823WI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMR 12-4823WI
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 400mA, 400mA 18V - 75V Input
EDA/CAD Models
TMR 12-4823WI Models
Category
Power (Watts)
12 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.6 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
89%
Number of Outputs
2
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
0.87" L x 0.38" W x 0.47" H (22.0mm x 9.6mm x 12.0mm)
CB, cURus
Voltage - Output 2
-15V
Standard Number
Current - Output (Max)
400mA, 400mA