AC31002-050UF
DigiKey Part Number
5350-AC31002-050UF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC31002-050UF
Description
ANT GNSS L1 E1 FPC HI EFF 50X20
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS, QZSS Flat Patch MHF1, U.FL Adhesive
Category
Return Loss
-21.1dB, -20.2dB, -17.9dB, -16.6dB
Manufacturer
The Antenna Company
Gain
4.4dBi, 4.5dBi, 4.5dBi, 4.5dBi, 4.5dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 50mm
RF Family/Standard
Navigation
Termination
MHF1, U.FL
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Adhesive
Antenna Type
Flat Patch
Height (Max)
0.010" (0.25mm)