Image for ZH150-3/1.5-0-SP is not available
ZH150-3/1.5-0-SP
DigiKey Part Number
844-ZH150-3/1.5-0-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZH150-3/1.5-0-SP
Description
HEAT SHRINK 0.118" METER
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.118" (3.00mm) 2 to 1 Black 196.8' (60.0m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.059" (1.50mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.028" (0.71mm)
Series
Material
Packaging
Spool
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-75°C ~ 150°C
Type
Shrink Temperature
150°C
Shrinkage Ratio
Shelf Life
36 Months
Length
196.8' (60.0m)
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied
0.118" (3.00mm)