RAY-103-10.0(100)
DigiKey Part Number
A132464-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAY-103-10.0(100)
Description
GROUND BRAID TUBE 0.39"DIAX164'
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.394" (10.00mm) - Inner Dia X 164.0' (50.00m) 36 AWG
Category
Material
Copper, Nickel Plated
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Size, Supplied
0.394" (10.00mm) - Inner Dia
Series
Number of Carriers
36
Packaging
Spool
Wire Gauge - Ends
36 AWG
Part Status
Discontinued at DigiKey
Length
164.0' (50.00m)
Type
Tubular
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Alternate Length
GROUND BRAID TUBE 0.39"DIA METER
In-Stock: 699
GROUND BRAID TUBE 0.39"DIAX3.3'