RAY-101-10.0(10)
DigiKey Part Number
RAY-101-10.0(10)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAY-101-10.0(10)
Description
GROUND BRAID TUBE 0.39"DIAX32.8'
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.394" (10.00mm) - Inner Dia X 32.8' (10.00m) 36 AWG
Category
Material
Copper, Tin Plated
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Size, Supplied
0.394" (10.00mm) - Inner Dia
Series
Number of Carriers
36
Packaging
Bag
Wire Gauge - Ends
36 AWG