55A0111-20-0
DigiKey Part Number
A132384-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-20-0
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 25'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 19/32 Black 600V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.050" (1.27mm)
Series
Length
25.00' (7.62m)
Packaging
Spool
Voltage
600V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C