ADL4532VK-100M-TL000
DigiKey Part Number
445-ADL4532VK-100M-TL000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ADL4532VK-100M-TL000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ADL4532VK-100M-TL000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADL4532VK-100M-TL000
Description
FIXED IND 10UH 1.2A 235 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Unshielded Wirewound Inductor 1.2 A 235mOhm Max 2-SMD, J-Lead
Category
Current - Saturation (Isat)
1.25A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
235mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)