ADL4532VK-100M-TL000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ADL4532VK-100M-TL000 |
Description | FIXED IND 10UH 1.2A 235 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Unshielded Wirewound Inductor 1.2 A 235mOhm Max 2-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.25A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 235mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD, J-Lead |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |