L31S200S05FS
DigiKey Part Number
MT7353-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L31S200S05FS
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 200A
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 200A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module, Single Pass Through
Category
Frequency
DC ~ 100kHz
Mfr
Linearity
±0.5%
Series
Voltage - Supply
5V
Packaging
Bulk
Response Time
5µs
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
15mA
For Measuring
AC/DC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C