HMK316AC7225KL-TE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 24 136
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2 360
Datasheet
In Stock: 860
KYOCERA AVX
In Stock: 793
TDK
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)