TG-A2200-40-40-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A2200-40-40-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A2200-40-40-1.0
Description
THERM PAD 40X40MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 40.00mm x 40.00mm Square Tacky - One Side
Category
Outline
40.00mm x 40.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - One Side
Part Status
Active
Color
Gray
Usage
Multi
Thermal Conductivity
2.2W/m-K