CFUMT6-21.700-F7.5IL02BK
DigiKey Part Number
4309-CFUMT6-21.700-F7.5IL02BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFUMT6-21.700-F7.5IL02BK
Description
MONO XTAL 21.7MHZ 6P 2DB TH
Customer Reference
Detailed Description
21.7 MHz Center Monolithic Crystal Filter Through Hole 2dB 3.75 kHz
Category
Ripple
1dB
Manufacturer
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Number of Poles
6
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
UM-1
Frequency - Center
21.7 MHz
Size / Dimension
0.311" L x 0.130" W (7.90mm x 3.30mm)
Insertion Loss
2dB
Height (Max)
0.315" (8.00mm)
Bandwidth
3.75 kHz