SMBJ28CA-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMBJ28CA-TR |
Description | TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 45.4V Clamp 13.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SMBJ28CA-TR Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.8A |
Mfr | Power - Peak Pulse 600W |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Bidirectional Channels 1 | Package / Case DO-214AA, SMB |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V | Base Product Number |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V |