CFM14JT2K20 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CFM14JT2K20 |
Description | RES 2.2K OHM 5% 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CFM14JT2K20 Models |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm) |