CFM12JT330R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CFM12JT330R |
Description | RES 330 OHM 5% 1/2W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CFM12JT330R Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, Safety |
Series | Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm) |