KS100DU-1900500 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4797-KS100DU-1900500-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KS100DU-1900500 |
Description | AC/DC ADAPTER 19V 95W LPS |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 19V 95 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input |
Datasheet | Datasheet |
Category | No Load Power Consumption 150mW (Max) |
Manufacturer Supirit Inc. | Polarization Positive Center |
Series | Applications ITE (Commercial) |
Packaging Box | Efficiency Level VI |
Part Status Active | Operating Temperature 0°C ~ 40°C |
Region Utilized International | Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
Form Desktop (Class II) | Cord Length 47.2" (1.20m) |
Input Type Cord (Sold Separately) | Input Connector IEC 320-C8 |
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC | Size / Dimension 6.02" L x 2.36" W x 1.50" H (153.0mm x 60.0mm x 38.0mm) |
Voltage - Output 19V | Approval Agency CCC, CE, cULus, FCC, KCC, LPS, PSE, RCM |
Current - Output (Max) 5A | Standard Number 60335-1; 60950-1; 62368-1 |
Power (Watts) 95 W |