SX1B24.000F1010F30
DigiKey Part Number
5852-SX1B24.000F1010F30TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SX1B24.000F1010F30
Description
CRYSTAL 24.0000MHz 10pF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Frequency Tolerance
±10ppm