UFZVFHTE-175.1B | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UFZVFHTE-175.1B |
Description | DIODE ZENER 5.1V 500MW UMD2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 5.1 V 500 mW ±2.55% Surface Mount UMD2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UFZVFHTE-175.1B Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1.5 V |
Mfr | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±2.55% | Package / Case |
Power - Max 500 mW | Supplier Device Package UMD2 |
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms | Base Product Number |