PA4344.333NLT
DigiKey Part Number
553-3474-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3474-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3474-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4344.333NLT
Description
FIXED IND 33UH 10.7A 44 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Molded Inductor 10.7 A 44mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4344.333NLT Models
DC Resistance (DCR)
44mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)
Current - Saturation (Isat)
15A
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)