BZX84C4V3_R1_00001 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX84C4V3_R1_00001 |
Description | DIODE ZENER 4.3V 410MW SOT23 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 4.3 V 410 mW ±5% Surface Mount SOT-23 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOT-23 |
Power - Max 410 mW | Base Product Number |