BZT52-C15-AU_R1_000A1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panjit International Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panjit International Inc.
In Stock: 3 079
Datasheet
Good-Ark Semiconductor
Taiwan Semiconductor Corporation
Comchip Technology
Zener Diode 15 V 410 mW ±5% Surface Mount SOD-123
BZT52-C15-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-BZT52-C15-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-BZT52-C15-AU_R1_000A1CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-BZT52-C15-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52-C15-AU_R1_000A1
Description
DIODE ZENER 15V 410MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 11 V
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
410 mW
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms