EX-Z12FB-R
DigiKey Part Number
EX-Z12FB-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EX-Z12FB-R
Description
SENSOR THROUGH-BEAM 200MM NPN
Detailed Description
Through-Beam Optical Sensor 7.874" (200mm) NPN - Open Collector/Dark-ON
Category
Output Configuration
NPN - Open Collector/Dark-ON
Cable Length
78.74" (2m)
Sensing Distance
7.874" (200mm)
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply
12V ~ 24V