SZMMSZ13T1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 693
Datasheet
Zener Diode 13 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123
SZMMSZ13T1G
DigiKey Part Number
488-SZMMSZ13T1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-SZMMSZ13T1GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-SZMMSZ13T1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMMSZ13T1G
Description
DIODE ZENER 13V 500MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
46 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SZMMSZ13T1G Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
500 mW
Supplier Device Package
SOD-123
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V