MRF101AN-50MHZ
DigiKey Part Number
568-14756-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF101AN-50MHZ
Description
MRF101AN REF BRD 50MHZ 119W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MRF101AN - Transistor 50MHz Evaluation Board
Category
Contents
Board(s)
Manufacturer
NXP USA Inc.
Utilized IC / Part
MRF101AN
Packaging
Bulk
RF Frequency
50MHz
Part Status
Active
Function
Transistor
Type
Transistor
Base Product Number
Frequency
50MHz