XV24M00000S412
DigiKey Part Number
3372-XV24M00000S412TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
TGS
Manufacturer Product Number
XV24M00000S412
Description
CRYSTAL 24M 10PPM, 12PF 4 Pads S
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm