PMEG2015EJ-QX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PMEG2015EJ-QX |
Description | DIODE SCHOTTKY 20V 1.5A SOD323F |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 20 V 1.5A Surface Mount SOD-323F |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 70 µA @ 20 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 1.5A | Supplier Device Package SOD-323F |