PESD3V3U1UA,115 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 19
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 95 092
Datasheet
Bourns Inc.
In Stock: 33 706
Panjit International Inc.
Littelfuse Inc.
onsemi
Texas Instruments
Semtech Corporation
Rohm Semiconductor
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
PESD3V3U1UA,115
DigiKey Part Number
1727-4152-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-4152-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-4152-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3U1UA,115
Description
TVS DIODE 3.3VWM SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Category
Capacitance @ Frequency
2.6pF @ 1MHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Discontinued at DigiKey
Qualification
AEC-Q101
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
4.5V