74HCT4852D-Q100,11
DigiKey Part Number
1727-8009-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-8009-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-8009-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74HCT4852D-Q100,11
Description
IC SWITCH SP4T X 2 210OHM 16SO
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Circuit IC Switch 4:1 210Ohm 16-SO
Category
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
25ns, 80ns
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
10pF
Series
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
100nA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Switch Circuit
SP4T
Qualification
AEC-Q100
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
4:1
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
2
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
On-State Resistance (Max)
210Ohm
Supplier Device Package
16-SO
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
2Ohm
Base Product Number
Voltage - Supply, Single (V+)
4.5V ~ 5.5V