MIH302548AH-10.000MHZ-T
DigiKey Part Number
2775-MIH302548AH-10.000MHZ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MIH302548AH-10.000MHZ-T
Description
OSC XO 10MHZ 3.3V HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)