CC4V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TC-QA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 65 kOhms 2-SMD, No Lead
CC4V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TC-QA
DigiKey Part Number
2195-CC4V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TC-QATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC4V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TC-QA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x1.9)
Frequency Tolerance
±20ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.075" W (5.00mm x 1.90mm)
Load Capacitance
12.5pF
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)