G9225H12B-FGR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Delta Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 48.0 CFM (1.34m³/min) 2 Wire Leads
G9225H12B-FGR
DigiKey Part Number
1570-1652-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G9225H12B-FGR
Description
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Fan Type
Mfr
Features
Thermal Overload Protector (TOP)
Series
Noise
26.0dB(A)
Packaging
Bulk
RPM
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Voltage - Rated
Approval Agency
CE, cUL, TUV, UL
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Weight
0.218 lb (98.88 g)
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.280A
Air Flow
48.0 CFM (1.34m³/min)
Material - Frame
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Static Pressure
0.100 in H2O (24.9 Pa)