HLG-480H-48
DigiKey Part Number
1866-2550-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLG-480H-48
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 24-48V 10A
Detailed Description
10A 24 ~ 48V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
EDA/CAD Models
HLG-480H-48 Models
Category
Current - Output (Max)
10A
Power (Watts)
480 W
Series
Voltage - Isolation
3.75 kV
Ratings
IP67
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Efficiency
95.5%
Size / Dimension
9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)
Voltage - Input (Min)
90VAC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
24 ~ 48V